Areál pracoviště SOU

Nejmodernější vybavení pro výuku nabízených učebních oborů

Areál středního odborného učiliště (SOU) v Ústecké ulici se zaměřuje na zajištění výuky pro tříleté denní studium zakončené výučním listem a na tříleté večerní nástavbové studium zakončené maturitní zkouškou.

Areál se nachází vlevo u silnice při výjezdu z Letohradu směrem na Ústí nad Orlicí. Z nádraží ČD Letohrad k němu pěšky dojdete asi za 15 minut, z autobusové zastávky na Václavském náměstí či ze zastávky Letohrad, tělocvična zhruba za 5 minut chůze.

Pracoviště SOU tvoří budovy školy, dílen a malý sportovní areál, v blízkosti pracoviště se také nachází naše malá vodní elektrárna.

Učebna výpočetní techniky

Špičkově vybavená učebna obsahující slouží k výuce jak základních informačních a komunikačních technologií (MS office, Zoner PS, Corel, internet aj.), tak ke vzdělávání za pomoci specializovaného softwaru (SolidWorks, SurfCAM, ProfiCAD aj.) Učebna je samozřejmě vybavena dataprojektorem i ozvučením.

Učebna programování CNC

Učebna je vybavena 13 počítači, souřadnicovým měřicím strojem, laserovým gravírovacím strojem, 3D tiskárnami, CNC obráběcí frézkou, CNC obráběcím soustruhem, CNC gravírovací frézkou a vrtačkami. Software, kterým je učebna vybavena, umožňuje modelovat součástky a virtuálně je obrábět, vygenerovat kódy pro reálné obrábění. Jedná se především o software Solidworks a SolidCAM, Slicer pro 3D tisk apod.

Dílna oboru elektrikář slaboproud robotika

Slouží k praktické výuce žáků oboru elektrikář slaboproud. Tato moderní učebna disponuje konfortními pracovišti vybavenými měřící a napájecí technikou, cvičnou modulární stěnou, několika osciloskopy, generátory a regulovatelnými zdroji.

Dílny oboru elektrikář slaboproud

Slouží k praktické výuce žáků oboru elektrikář slaboproud. Na učebně mimo jiné nalezneme procesorem řízenou navíječkou cívek, stolní PC, vrtačky i další techniku osciloskopy, generátory i regulovatelné zdroje.

Dílna oboru elektrikář silnoproud

Slouží k praktické výuce žáků oboru elektrikář silnoproud. Učebna je vybavena moderním zkušebním stolem a cvičnými panely elektrických rozvodů a vrtačkami.

Nástrojárna

Slouží k praktické výuce žáků oboru nástrojař. Je vybavena 50t výstředníkovým lisem, vrtačkami, univerzální nástrojovou bruskou, frézkami, soustruhy jak konvenčními tak CNC, kalícími pecemi, rovinnou bruskou.

Dílna strojních mechaniků

Slouží k praktické výuce žáků oboru strojní mechanik. Je vybavena soustruhy, frézkami, vrtačkami, pilou na dělení materiálu, ohýbačkou plechu, součástí dílny je svařovna vybavena pro svařování obalenou elektrodou, svařování v ochranné atmosféře CO2, svařování, nerezu a hliníku.

Obráběcí dílna

Slouží k praktické výuce žáků jak na ručním pracovišti tak i na obráběcích strojích. Dílna disponuje soustruhy, frézkami, vrtačkami, rovinnou bruskou, odvalovací frézkou pro výrobu ozubených kol.