Odborné učebny SOU

Specializované vybavení pro výuku učebních oborů na SOU
Multimediální učebna
Multimediální učebna
Moderně vybavená učebna, která umožňuje využívání moderních forem výuky. Obsahuje DVD přehrávač, videorekordér, NF zesilovač s HI-FI reproduktory, televizor, PC, dataprojektor a plátno.
Učebna výpočetní techniky
Učebna výpočetní techniky
Špičkově vybavená učebna obsahující 17 počítačů s dvoujádorvými procesory Intel, výkonými grafickými kartami a 21" širokoúhlými LCD monitory. Slouží k výuce jak základních informačních a komunikačních technologií (MS office, Zoner PS, Corel, internet aj.), tak ke vzdělávání za pomoci specializovaného softwaru (SolidWorks, SurfCAM, ProfiCAD aj.) Výuka probíhá pomocí dataprojektoru včetně ozvučení učebny.
Učebna programování CNC
Učebna programování CNC
Učebna je vybavena 8 počítači a několika počítači řízenými obráběcími stroji. Software, kterým je učebna vybavena, umožňuje modelovat součástky a virtuálně je obrábět, vygenerovat kódy pro reálné obrábění. Jedná se především o software Solidworks a SurfCAM.
Dílna elektro slaboproud
Dílna oboru elektrikář slaboproud
Slouží k praktické výuce žáků oboru elektrikář slaboproud. Učebna je mimo jiné vybavena procesorem řízenou navíječkou cívek, stolním PC, několika osciloskopy, generátory a regulovatelnými zdroji.
Dílna elektro silnoproud
Dílna oboru elektrikář silnoproud
Slouží k praktické výuce žáků oboru elektrikář silnoproud. Učebna je vybavena moderním zkušebním stolem a cvičnými panely elektrických rozvodů.
Nástrojárna
Nástrojárna
Slouží k praktické výuce žáků oboru nástrojař.
Dílna strojních mechaniků
Dílna strojních mechaniků
Slouží k praktické výuce žáků oboru strojní mechanik
Obráběcí dílna
Obráběcí dílna
Slouží k praktické výuce žáků na obráběcích strojích.
Svařovna
Svařovna
Slouží k praktické výuce svařování.
Malá vodní elektrárna
Malá vodní elektrárna
Malá vodní elektrárna sloužící k výrobě elektrické energie je využívána také během výuky.  Při exkurzích je žákům vysvětlena funkce turbíny, výroba a rozvod elektrické energie, i problematika provozu MVE.
© 2009 Průmyslová střední škola Letohrad - Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto.