Eduroam

Eduroam (education roaming) je bezpečná a celosvětová roamingová WiFi infrastuktura vyvíjená a provozovaná mezinárodní výzkumnou a vzdělávácí komunitou. eduroam vznikl v Evropě, postupně získal na popularitě a v současnosti je k dispozici na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy. eduroam umožňuje studentům, vědcům a personálu participujících organizací získat přístup k Internetu kdekoli je přítomen prostým otevřením jejich laptopu.

Kde a jak se připojit?
V prostorách Průmyslové střední školy Letohrad je studentům, zaměstnancům a návštěvníkům k dispozici bezpečné bezdrátové připojení k Internetu přes WiFi síť eduroam.
WiFi síť eduroam je na PSŠ Letohrad k dispozici v těchto lokalitách:
  • Areál střední průmyslové školy - Komenského 477, Letohrad
  • Areál středního odborného učiliště - Ústecká 36, Letohrad
  • Areál Domova mládeže - Na Stráni 785

Přes síť eduroam je možné se připojit k Internetu také na mnoha dalších pracovištích a organizacích zapojených do projektu eduroam.cz. K připojení je potřeba uživatelské jméno a heslo. Jméno a heslo může být vydané správcem sítě PSŠ Letohrad nebo jiné organizace zapojené do projektu eduroam.cz. Všechny návody na tomto webu počítají s tím, že zájemce o připojení má uživatelské jméno vydané PSŠ Letohrad a to ve tvaru login@pssletohrad.cz.

Návody na připojení:
 Windows 10

Technické parametry:

  • WPA/WPA2 Enterprise, TKIP
  • ověření přes 802.1x PEAP
  • jméno serveru radius.pssletohrad.cz
Kontaktní adresa pro případ problémů s připojením: spravce@pssletohrad.cz
© 2009 Průmyslová střední škola Letohrad - Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto.